Актуелно

Скопски бургер бар донира оброци за деца без родители, социјални случаи по повод Водици

Скопски бургер бар донира оброци за деца без родители, социјални случаи по повод Водици

Урбан Бургер Бар кој се наоѓа во скопската населба Карпошреши да донира оброци за деца без родите ...
Денес е светски ден на фотографијата

Денес е светски ден на фотографијата

Во светот, на денешен ден се одбележува денот на фотографијата(World Photography), еден од најго ...
Интервјy со Ненад Келебиќ – репрезентативец во карате со интернационални успеси

Интервјy со Ненад Келебиќ – репрезентативец во карате со интернационални успеси

1.Кој е Ненад Келебиќ? Каратист со 19 – годишна кариера,професионален пожарникар веќеипол г ...
Индија почна да купува чист воздух поради зголеменото загадување

Индија почна да купува чист воздух поради зголеменото загадување

Најнов тренд во Индија е да се купува свеж воздух. Загадувањето во Њу Делхи достигнува многу високо ...
Силен земјотрес во Крит, Грција

Силен земјотрес во Крит, Грција

Сеизмички земјотреси се почувствуваа утрово во грчкиот регион Атика. Според првичните проценки, земј ...
Кражба како на филм: Ограбен музејот во Дрезден(Видео)

Кражба како на филм: Ограбен музејот во Дрезден(Видео)

Крадците кои ограбиле германски музеј во Дрезден рано утрово зеле три комплети накит од почетокот на ...